Beyaz Sarayda ‘Suriye’ konulu toplantıda kavga çıktı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den Amerikan askerini çekme kararına karşı olan yasa tasarısının AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Temsilciler Meclisi’nde 60’a karşı 354 oyla kabul edilmesinin hemen peşinden Beyaz Saray’da yapılan toplantıda tartışma çıktı. Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi, Trump’ın toplantıda ‘kendini kaybettiğini’ söyledi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den Amerikan askerini çekme kararına karşı olan yasa tasarısının AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Temsilciler Meclisi’nde 60’a karşı 354 oyla kabul edilmesinin hemen peşinden Beyaz Saray’da yapılan toplantıda tartışma çıktı.

CNBC’de yer alan habere göre, toplantı sonrası Temsilciler Meclisi Sözcüsü olan Demokratlardan Nancy Pelosi medyaya izah yaptı.

PELOSİ:ARTIK BAŞKAN’IN SIHHATİ İÇİN DUA EDİYORUM

Trump, “IŞİD’lilerin bir bölümü komünist” derken Demokratlar toplantıyı ayrıldı. Temsilciler Meclisi Sözcüsü olan Demokratlardan Nancy Pelosi “Başkan ve ailesinin güvenliği için her vakit dua ederdim. Fakat artık Başkan’ın sıhhati için dua ediyorum” diye konuştu.

Trump’ın “oldukça sarsılmış” olduğunu söyleyen Pelosi, Trump’ın toplantıya hiddetli ve savunmacı bir edayla geldiğini, suçlayıcı bir tavırla konuştuğunu söyledi.

“Suriye’de yaptıklarına karşı bu kadar büyük bir muhalefet beklemiyordu” diyen Pelosi, Trump’ın toplantıda kendisini kaybettiğini söyledi.

HOYER:BİR BAŞKAN’IN BU KADAR SAYGISIZCA DAVRANDIĞINI GÖRMEDİM

Demorat senatörlerden Chuck Schumer ise, “Küçük düşürücüydü, özellikle da Temsilciler Meclisi Sözcüsü Pelosi’ye karşı” derken Temsilciler Meclisi üyesi Steny Hoyer da,  “Bir Başkan’ın hükümetin kendisiyle eşit bir uzvuna bu kadar saygısızca davrandığını görmedim hayatım süresince görmedim” dedi.

Kaynak : Mezopotamya Ajansı

share on:

Yorum Yap