MKLP/FESK Adana’daki bombalı eylemi üstlendi

MLKP/FESK, 25 Eylül’de Adana’da polis otobüsüne düzenlenen bombalı saldırıyı üstlendi. Açıklamada, “Baran Serhat, Diyar Xerîb, Taylan Kutlar ve Hıdır Çallı şahsında özgürlük savaşında toprağa düşen yoldaşların ve devrimci yoldaşların hesabının sorulması çalışmalarının ve kayyum saldırısına karşı direnişin bir parçası olarak gerçekleştirdiğimiz eylemimiz, işçi sınıfı ve ezilenlerin faşizme cevabıdır” denildi

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) Fakirlerin ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri (FESK), 25 Eylül 2019’da sabah saatlerinde Adana Yüreğir’de polis otobüsüne tertip eden bombalı saldırı eylemini üstlendi.

“http://www.mlkp-info.org” adresinde yayımlanan “2019/1” numaraları açıklamada, “Faşist şeflik rejimi, emekçilere, ezilenlere düşmanlıkta, kendinden önceki faşistleri geride bıraktı. Egemenliğini korumak için tüm umudunu faşist devlet terörüne ve yalana dayalı faşist psikolojik savaşa bağlamış durumda. En küçük bir demokratik hak ve özgürlükten bile ödü kopuyor” söylendi.

Toplantı, miting, yürüyüş, gösteri, sanatsal-kültürel etkinlikler, hatta basın açıklamalarına bile polisin saldırdığı ya da yasaklandığını kaydedilen açıklamada, ” Genel seçimler veya yerel seçimlerin sonuçları seçim hileleriyle, seçim yenilemeleriyle ve yüksek seçim kurulu eliyle bozulmamışsa, kayyumla ortadan kaldırılıyor. Söz, basın, toplantı, örgütlenme ve eylem hakkı talep eden işçiler ve ezilenler gözaltı, tutuklama, işten atma terörüne maruz kalıyorlar. Faşist saray ordusu ve saray polisi gün yirmidört saat bir işkence ve katliam makinası olarak çalışıyor” diye kaydedildi.

“Her onurlu işçinin, kadının, gencin, her emekçi köylünün, yoksulun, esnaf ve zanatkarın, her aydın ve sanatçının kabul edeceği gibi, faşist şeflik rejimine karşı, ezilenlerin ve fakirlerin kendini askeri araçlarla savunması her zamankinden daha zorunlu, daha acil, daha kaçınılmazdır” diyen MLKP/ FESK, “Dünyanın hiçbir yerinde politik askeri mücadele olmaksızın faşizme karşı başarı kazanılamamıştır. Çünkü faşizm terör ve yalan üzerine kurulu bir rejimdir” diye söylendi.

Açıklamanın devamın da şu şekilde: “Fakirlerin ve ezilenlerin savunma ve hucum gücü olan, politik savaşımı askeri araçlarla yürüten FESK, 25 Eylül 2019 günü saat 7.20’de, Adana Yüreğir ‘de faşist saray rejiminin polisine karşı bombalı bir saldırı gerçekleştirdi. Faşist şeflik rejiminin, ezilenlere ve yoksullara karşı sistematik terör uyguladığı, çok sıkı bir polis denetimi yürüttüğü Adana’daki eylemimiz düşmanı panikletti.

Baran Serhat, Diyar Xerîb, Taylan Kutlar ve Hıdır Çallı şahsında özgürlük savaşında toprağa düşen yoldaşların ve devrimci yoldaşların hesabının sorulması çalışmalarının ve Kayyum saldırısına karşı direnişin bir parçası olarak gerçekleştirdiğimiz eylemimiz, işçi sınıfı ve ezilenlerin faşizme cevabıdır.

Faşizme ve sömürgeciliğe karşı mücadelede, devrimin feda bölüğünün kent gerillası olarak üslendiğimiz devrimci görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz!

İşçileri, kadınları ve gençleri FESK’e katkıda bulunmaya ve saflarına katılarak devrimi güçlendirmeye çağırıyoruz.”

share on:

Yorum Yap